4 Mayıs 2014: Kızlar Sahada 2014

0 Etkinlikler | Galeri No Comments
İTÜ’de ‘Kızlar Sahada’ Etkinliği

Actifit ve İstanbul Champions işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Kızlar Sahada’  etkinliğinde futbolun kazanmak ve kaybetmekten başka bir anlamı olduğunu hatırlatmak isteyen kadınlar sahaya çıktı. Güçlerini birleştirip takımlar kuran kadınlar bir yandan yeşil sahanın tadını çıkartıp bir yandan da toplumsal sorunlara dikkat çektiler.

Kadınların kendi güçlerini keşfetmelerini hedefleyen projede rakiplerine karşı mücadele eden kadınlar hem eğlenip hem de sadece seyircisi oldukları futbolun, oyuncusu olmanın heyecanını yaşadılar.

Hayatlarında hiç futbol oynamamış 500 kadını buluşturan turnuva 27 Nisan ve 3-4 Mayıs tarihlerinde İTÜ Stadyumunda gerçekleştirildi. En az on kişiden oluşturulan takımların futbolcuları şirket çalışanları ve bağımsız olarak turnuvaya katılan kadınlardan oluşturuldu. İTÜ personelinden oluşan bir takımında yer aldığı turnuvada ekip olma ruhunun gücünü futbol aracılığıyla göstermek isteyen kadınlar yer aldı.

Kurumsal kategorisinde lidyana.com’un, mix kategorisinde ise Aşşk’a geldik’in kazandığı turnuvada lidyana.com’ un kupasını İTÜ BMT-KAUM Müdürü Prof. Dr. Fatma Arslan verdi. Turnuvada ayrıca ‘Kadına Şiddete Hayır’, ‘Kadınız, Varız, Şimdi de Sahadayız’, ‘Erken Tanı Hayat Kurtarır’ ve ‘Doğanın Geri Dönüşümü Olmaz’ gibi sosyal içerikli pankartlar dikkat çekti.

İTÜ BMT-KAUM ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın sosyal sorumluluk sponsoru,  İTÜ Beden Eğitimi Bölümü’nün ise mekan sponsoru olduğu  ’Kızlar Sahada’ etkinliğinin medya sponsorluğunu ise Karnaval.com gerçekleştirdi. Ekip ruhunu sahaya taşıyan kadınlar, çocukların yüzünü gülümsetecek büyük bir sosyal sorumluluk projesine de imza attılar. Toplum Gönüllüleri Vakfının ‘Hadi Beni Harekete Geçir’ projesi kapsamında, turnuvadan elde edilen gelir Eyüp Merkez Ortaokulu’ndaki çocukların sporla tanışmaları için kullanılacak. Gelirin bir kısmı ise İstanbul Teknik Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi’ne bağışlanarak kız öğrencilere eğitim bursu sağlanacaktır.

Etkinlik Görselleri